Jak to działa?
Z zestawu cech wybierasz 8, które Twoim zdaniem najlepiej Cię opisują, a następnie o to samo prosisz znajomych. W ten sposób uzyskujesz zestaw cech podzielony między obszary znane Tobie i inny.
To od Ciebie zależy, na ile efektywnym narzędziem okaże się okno Johari. Ważne jest, kogo i jak zaprosisz do tego ćwiczenia. Może się też okazać, że warto stworzyć osobne okna na potrzeby badania siebie pod kątem zawodowym i siebie pod kątem prywatnym.
Obszary okna:
Arena
Cechy, które są znane i Tobie i Twojemu otoczeniu.
Obszar prywatny
Cechy, które znasz Ty, ale których nie wskazali Twoi znajomi.
Obszar ślepy
Cechy, które wskazali Twoi znajomi, ale Ty nie.
Obszar nieznany
Cechy, które nikt nie wskazał
Jak stworzyć swoje okno:
Wypełnij formularz
Podaj swoje imię, email i podaj nazwę okna. Imię - dla wygody, email - dla kontaktu, nazwę - dla odróżnienia (i na wypadek gdybyś chciał stworzyć więcej niż jedno okno). Następnie wybierz 8 cech, które Twoim zdaniem najlepiej do Ciebie pasują i prześlij formularz.
Zaproś znajomych do wskazania Twoich cech
Wybierz 7 osób, z którymi podzielisz się linkiem (będzie na podstronie oraz w mailu) i których poprosisz o wskazanie 8 cech, które są do Ciebie najlepiej dopasowane. Kiedy to zrobią, Twoje okno zacznie się wypełniać. Oczywiście, możesz zaprosić wiecej niż 7 osób, ale moim zdaniem to dobry początek.
Sprawdź wyniki
Dowiedz się, jakie cechy Cię charakteryzują i jak postrzegają Cię inni. Poświęć chwilę na przyglądnięcię się wynikom, sprawdź czy przypadkiem nie lekceważysz lub nie pomijasz jakiegoś swojego atutu. Przy każdej cesze w nawiasie będziesz miał informację o tym, jak wielu ludzi ją wskazało.