Jak to działa?

Z zestawu cech wybierasz 8, które Twoim zdaniem najlepiej Cię opisują, a następnie o to samo prosisz znajomych. W ten sposób uzyskujesz zestaw cech podzielony między obszary znane Tobie i inny.

To od Ciebie zależy, na ile efektywnym narzędziem okaże się okno Johari. Ważne jest, kogo i jak zaprosisz do tego ćwiczenia. Może się też okazać, że warto stworzyć osobne okna na potrzeby badania siebie pod kątem zawodowym i siebie pod kątem prywatnym.

Obszary okna:

people_outline

Arena

Cechy, które są znane i Tobie i Twojemu otoczeniu.

person

Obszar prywatny

Cechy, które znasz Ty, ale których nie wskazali Twoi znajomi.

new_releases

Obszar ślepy

Cechy, które wskazali Twoi znajomi, ale Ty nie.

not_interested

Obszar nieznany

Cechy, które nikt nie wskazał

Jak stworzyć swoje okno:

looks_one

Wypełnij formularz

Podaj swoje imię, email i podaj nazwę okna. Imię - dla wygody, email - dla kontaktu, nazwę - dla odróżnienia (i na wypadek gdybyś chciał stworzyć więcej niż jedno okno). Następnie wybierz 8 cech, które Twoim zdaniem najlepiej do Ciebie pasują i prześlij formularz.

looks_two

Zaproś znajomych do wskazania Twoich cech

Wybierz 7 osób, z którymi podzielisz się linkiem (będzie na podstronie oraz w mailu) i których poprosisz o wskazanie 8 cech, które są do Ciebie najlepiej dopasowane. Kiedy to zrobią, Twoje okno zacznie się wypełniać. Oczywiście, możesz zaprosić wiecej niż 7 osób, ale moim zdaniem to dobry początek.

looks_3

Sprawdź wyniki

Dowiedz się, jakie cechy Cię charakteryzują i jak postrzegają Cię inni. Poświęć chwilę na przyglądnięcię się wynikom, sprawdź czy przypadkiem nie lekceważysz lub nie pomijasz jakiegoś swojego atutu. Przy każdej cesze w nawiasie będziesz miał informację o tym, jak wielu ludzi ją wskazało.

Stwórz swoje okno

Żeby łatwiej się do Ciebie zwracać ;-)
Którego nie zamierzam nikomu udostępniać, a nam może ułatwić komunikację
Przyda się, na wypadek gdybyś chciał / chciała mieć więcej niż jedno okno, będziemy je rozróżniać po nazwie właśnie.
Wybierz 8 cech z poniższego zestawu

Tworząc swoje okno Johari akceptujesz politykę prywatności serwisu, w której jest napisane, że Twoja dana osobowa (mail) będzie wykorzystywana wyłącznie do identyfikowania Twojego okna, oraz to, że na Twój mail zostanie wysłana wiadomość z linkami do okna dla Ciebie i dla Twoich znajomych. Na tym zakończone zostanie przetwarzanie Twoich danych.